| www.bardowie.art.pl |

Kabaret Literacki - Warszawska Scena Bardów
czwartek, 27 maja 2010

Kabaret Literacki - Warszawska Scena Bardów to „instytucja”, która powoduje zadumę, wzrusza i bawi do łez, a robi to na najwyższym poziomie. Artyści tworzący Kabaret Literacki - Warszawska Scena Bardów należą do krajowej czołówki satyryków oraz piosenkarzy literackich. Skład tej elitarnej grupy artystów jest dość szeroki i w związku z tym na poszczególne występy „wystawiane są różne składy”. W Przemyślu, w czwartek 27 maja br. zaprezentowali się: Piotr Bakal, Andrzej Brzeski, Krzysztof Daukszewicz, Andrzej Garczarek, Stanisław Klawe i Jerzy Mamcarz. Scenariusz - Jerzy Mamcarz, prowadzenie - Stanisław Klawe i Jerzy Mamcarz. Przez ponad dwie godziny pokazywali polską rzeczywistość odbitą w zwierciadle literacko-satyrycznym. Same tuzy polskiej sceny w jednym koncercie. Prawdziwe wydarzenie.
Koncert Kabaretu Literackiego zbiegł się w czasie z 15 Przemyską Wiosną Poetycką, która rozpoczęła się właśnie 27 maja i choć nie był jej częścią składową, to świetnie wkomponował się w klimat.
Po chwilach wzruszeń płynących ze sceny, w zamkowej Galerii odbyło się spotkanie z artystami. Można było porozmawiać m.in. z zawsze „strzelającym” dowcipami Krzysztofem Daukszewiczem oraz uzyskać autografy.

Tomasz Beliński
Przemyskie Centrum Kultury Nauki ZAMEK

wstecz